REGION ŠLUKNOVSKO

• Informace o tom, jak si nejlépe užít dovolenou, získáte v našich infocentrech •

Informace o Šluknovském výběžku

Všichni turističtí návštěvníci Šluknovského výběžku určitě udělají dobře, když jako jednu z prvních cest svého pobytu zvolí návštěvu některého z místních dobře vybavených infocenter. Dozvíte se, že náš region nabízí mnohem více, než tušíte. Mnozí návštěvníci k nám přijíždějí se ubytovat, aby pak mohli vyrazit do atraktivního Národního parku České Švýcarsko. Zajímejte se také o nabídku Tolštejnského panství a Severního království. Zjistíte netušené možnosti pro pěší turistiku, cykloturistiku, adrenalinové sporty a welness. A k tomu něco, co jinde opravdu nemají. Jedná se například o unikátní sakrální památky, charakteristickou lidovou architekturu, rozhledny s kruhovými výhledy, hornickou či lesáckou naučnou stezku, nejsevernější zajímavosti naší republiky, místní regionální produkty a gurmánské speciality...

Informační centra:

Regionální informační centrum Šluknov

Dobře vybavené bezbariérové informační centrum ve Šluknově se nachází v přízemních prostorách Šluknovského zámku. Najdete zde solidní množství informačních prospektů a suvenýrů vztahujících se k Šluknovskému výběžku a okolním turistickým regionům. Návštěvu infocentra můžete spojit s prohlídkou Šluknovského zámku, který je ukázkovým příkladem skvěle zrekonstruované historické památky (v roce 1986 vyhořel). Pořádají se ze zde zajímavé tematické výstavy. Autobusový terminál je přímo před zámkem. Turisté se mohou občerstvit v cukrárně, která je hned vedle infocentra.

Celoroční provoz

pondělí až pátek:9.00 - 17.00
sobota a neděle:9.00 - 12.0012.30 - 17.00
Podrobnosti:RIC Šluknov

Městské informační centrum Varnsdorf

Turistické infocentrum se ve Varnsdorfu nachází v přízemních prostorách moderně vybavené Městské knihovny. Také zde najdete slušný výběr prospektů a map, můžete zde zakoupit některou z publikací vztahující se k Šluknovsku, Lužici, Českému Švýcarsku a dokonce jsou v prodeji i některé z regionálních výrobků. Infocentrum je bohužel dost daleko od vlakového i autobusového nádraží a obchází je i modrá turistická značka, takže se na jeho umístění raději poptejte místních obyvatel.

Celoroční provoz

pondělí:zavřeno
úterý až pátek:9.00 - 18.00
sobota:8.00 - 12.00
neděle:zavřeno
Podrobnosti:MIC Varnsdorf

Městské informační centrum Rumburk

Turistické infocentrum v Rumburku najdete na Lužickém náměstí. Přímo kolem něj prochází modrá a žlutá turistická trasa. Také zde najdete pestrý výběr informačních materiálů vztahujících se k Šluknovsku, Lužici, Českému Švýcarsku. Zakoupit je možné regionální výrobky. Turisté by sem měli zavítat už proto, že v roce 2013 vyhrálo MIC Rumburk soutěž "O nejlepší informační centrum v Ústeckém kraji. Autobusové nádraží je odtud 5 minut po modré značce, vlakové však podstatně dále.

Celoroční provoz

pondělí až pátek:8.00 - 12.0012.30 - 17.00
sobota:8.00 - 12.00květen - září
sobota:zavřenoříjen - duben
neděle:zavřeno celoročně
Podrobnosti:MIC Rumburk

Infocentrum Tolštejnského panství v Jiřetíně pod Jedlovou

Velmi pěkné infocentrum, které najdete hned u autobusové zastávky na náměstí v Jiřetíně pod Jedlovou je hlavním centrem turistického mikroregionu Tolštejnské panství. Zde se můžete přihlásit do vandrovní hry, získáte zde podrobnosti o blížících se akcích a vybavíte se zde mapkami pro výlety do atraktivního okolí. Po dobře značených cestách odtud můžete vyrazit na jednu z nejkrásnějších křížových cest v Česku, na rozhlednu Jedlová nebo na hrad Tolštejn.

Celoroční provoz

pondělí:zavřeno
KVĚTEN - ŘÍJEN:
úterý - neděle:8.30 - 12.0012.30 - 16.30
LISTOPAD - DUBEN:
úterý - pátek:9.00 - 12.0012.30 - 16.00
sobota - neděle:9.00 - 14.00
Podrobnosti:IC Tolštejnského panství

Informační středisko v Domě Českého Švýcarska

Exkluzivně vybavené infocentrum najdete v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Přestože je zaměřené především na atraktivní oblast Českého a Saského Švýcarska, najdete zde dobrou radu i dostatek materiálů o Šluknovském výběžku. Toto infocentrum určitě doporučujeme turistům, kteří si pobyt na Šluknovsku chtějí zpestřit návštěvou Národního parku České Švýcarsko. Krásná interaktivní expozice Českého Švýcarska poskytne zábavu i poučení dospělým i dětem. Zakoupíte zde výpravné obrazové publikace i různé suvenýry, z nichž mnohé jsou certifikovány značkou regionální produkt.

Celoroční provoz

pondělí:zavřeno
LEDEN - ÚNOR:
po-ne:9.00 - 12.0012.30 - 16.00
BŘEZEN - KVĚTEN:
po-ne:9.00 - 12.0012.30 - 17.00
ČERVEN - SRPEN:
po-ne:9.00 - 12.0012.30 - 18.00
ZÁŘÍ - PROSINEC:
po-ne:9.00 - 12.0012.30 - 17.00
Podrobnosti:Informační středisko v Domě Českého Švýcarska

Městské informační centrum Mikulášovice

Turistické infocentrum v městečku Mikulášovice najdete zhruba uprostřed 7km dlouhé obce nedaleko významného kostela sv. Mikuláše (u autobusové zastávky Mikulášovice střed). Vychází odtud zelená a žlutá turistická značka. Je dobré se zde zastavit před výletem na nejnavštěvovanější rozhlednu Šluknovského výběžku - Tanečnici. V sezóně denní provoz.

Sezónní provoz: 1. duben - 31. prosinec

denně:9.00 - 16.00
Podrobnosti:IC Mikulášovice