TOLŠTEJNSKÉ PANSTVÍ

• Celoroční vandrovní hra po Tolštejnském panství má dlouholetou tradici •

Vandrovní hra Tolštejnského panství

Vandrovní hra Tolštejnského panství

Když přijedete jako turisté na území Tolštejnského panství, měli byste vědět, že je možné se zapojit do celoroční vandrovní hry. Tato hra vám pomůže poznat mnohá atraktivní i tajemná místa našeho kraje a nejen to. Budete-li aktivní a prokážete pilnost a chrabrost, můžete být při Tolštejnských slavnostech povýšeni do šlechtického stavu a dokonce být pasováni na rytíře. Tomu ale předchází dlouhá a poctivá cesta po zdejších hradech, zámcích, rozhlednách, hospůdkách, muzeích a obcích. Nakonec ale uvidíte, že to stálo za to. Tolštejnské panství totiž krásnými místy doslova překypuje.

Dříve než se pustíte do vandrovní hry Tolštejnského panství musíte si opatřit vandrovní pas na infocentru Tolštejnského panství, které najdete v dolní části náměstí v Jiřetíně pod Jedlovou. Zde k pasu obdržíte také mapu a pravidla hry. Pracovnice infocentra vám ochotně vysvětlí, jak vandrovní hra probíhá a popřeje vám šťastnou cestu, což je také důležité.

Vandrovní hra Tolštejnského panství

Proč se zapojit do hry?

Samozřejmě se můžete krásným mikroregionem Tolštejn potloukat jenom tak, bez konkrétního cíle, pak se Vám ale snadno může stát, že minete mnohé zajímavosti, které jsou zde skryty. Díky vandrovní hře získáte podrobné informace o všem, co stojí za vidění, slyšení a ochutnání. S podrobnou mapou Tolštejnského panství je snadné plánovat krásné výlety a program dovolené. Ale hlavně účast ve hře je důležitou podmínkou, abyste mohli získat ke svému jménu některý z titulů Tolštejnského panství.

Tolštejnské panství

Šlechtický titul není zadarmo

Bylo již řečeno, že účastí ve hře Tolštejnského panství se můžete dobrat až k šlechtickému titulu rytíře, ba dokonce ještě více. Ale stejně, jako se ve středověku stávali lidé šlechtici jen na základě nějakého velkého a hrdinného skutku, tak i nyní musíte zvítězit ve veliké bitvě se svou vlastní pohodlností a sbírat razítka do Vandrovního pasu. Právě zvyšující se počet razítek vám umožní postupovat v rámci společenského žebříčku. Nejdříve se tedy stanete z pouhého vandrovníka poddaným a poté panošem a zemanem. Od rytířského titulu vás na začátku hry dělí 72 razítek, což obnáší navštívit 72 různých míst. I potom můžete pokračovat ještě dále, ale o tom se už dozvíte v podrobných pravidlech vandrovní hry.